زینعلی: وطن‌پرست ورزشکار آینده‌داری خواهد بود / رکابزنان جوان نیاز به حمایت دارند

مربی دوچرخه سواری اهل کرمان در رابطه با عملکرد امیرحسین وطن‌پرست رکابزن جوان تیم ملی ایران در رویدادهای مختلف می‌گوید.امیرحسین اخیرا قهرمان لیگ جاده جوانان کشور شد.

زینعلی، مربی دوچرخه سواری اهل کرمان طی گفتگو با سایت VO2‌ در خصوص عملکرد امیرحسین وطن‌پرست ملی‌پوشان جوان کشورمان که در مسابقات لیگ جوانان کشور عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت، عنوان کرد: حدود 3 سال است که وطن پرست فعالیت خود را در این رشته آغاز کره است. او در یکی از مسابقات استعدادیابی استان کشف شد و پس از آن تمرینات خود را زیر نظر من آغاز کرد. ابتدا به دلیل اینکه سن کمی داشت، بیشتر به صورت تفریحی تمرین می‌کردیم تا مهارت‌های لازم را به دست بیاورد. در مسابقات مختلف استانی و جایزه بزرگ که در کشور برگزار می‌شد، شرکت می‌کرد تا فقط با مسابقات آشنا شود.

او ادامه داد: از سال 1400 در رقاب‌های لیگ شرکت کرد و در اولین مسابقه حرفه‌ای در تور مرند 1401 باوجود اینکه نوجوان بود مقام سوم را کسب کرد. باز هم به دلیل اینکه در رده سنی نوجوانان بود و مسابقات بین المللی نداشت، فشار زیادی در تمرینات به او نمی‌آوردم و در مسابقاتی که می‌دانستیم به او فشار نمی‌آید حضور پیدا می‌کرد. در فصل زمستان هم تمرینات بدنسازی و کوهنوردی انجام می‌دهد.

زینعلی اظهار کرد: از ابتدا می‌دانستیم و الان هم مطمئن هستیم که وطن‌پرست ورزشکار آینده‌داری خواهد بود. سعی کردیم به او کمک کنیم که سالم رشد کند و بالا بیاید. امسال، سال اول رده سنی جوانان او بود، به همین دلیل تمرینات حرفه‌ای را آغاز کرد، به شکلی که زمان مسابقات آسیایی در اوج باشد.

وی در رابطه با عملکرد وطن پرست در مسابقات قهرمانی آسیا پیست اذعان داشت: او در رشته پیست هم استعداد دارد و حتی من فکر می‌کنم در بخش پیست رکابزن بهتری است. اما برای مسابقات قهرمانی آسیا، نتوانست تمرینات زیادی در پیست داشته باشد. وطن پرست تا به حال در پیست چوبی 250 متر رکاب نزده بود، اولین تجربه او در پیست چوبی مصادف شد با رقابت‌های قهرمانی آسیا. عملکرد او در این تورنمت نیز هر روز بهتر از روز قبل می‌شد و راحت‌تر در پیست چوبی رکاب زد. باتوجه به شناختی که نسبت به امیرحسین دارم، می‌دانستم اگر چند روز زودتر در پیست تمرین می‌کرد، می‌توانست مدال بگیرد و عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

این مربی دوچرخه سواری اهل کرمان در پایان تصریح کرد: امیرحسین در هر دو بخش جاده و پیست استعداد دارد. او توانست در تور مرند پیراهن کوهستان را بپوشد و در مسابقات لیگ جاده مقام اول را کسب کند. در اردوهای ملی که در بخش پیست داشتند هم پابه‌پای رکابزنان بزرگسال می‌رفت. به نظر من در هر دو بخش موفق خواهد بود اما به صورت تخصصی می‌توان گفت که در مسیر سر بالا فوق‌العاده است. ورزشکارانی مانند وطن‌پرست نیاز به حمایت دارند و الان نیاز به کمک دارند تا دل سرد نشوند.

درباره مدیریت محتوا

مدیریت محتوا

همینطور ببینید

حقی،تنها ورزشکار تاریخ دوچرخه سواری که به دوپینگ اعتراف کرده است

به گزارش پایگاه خبری VO2 ، علیرضا حقی ورزشکار با سابقه و پرافتخار کشور و …

One comment

  1. hamid

    جدیدترین اخبار دوچرخه سواری ایران و جهان در پایگاه خبری Vo2
    اخبار شهرستان شهریار
    https://www.shahriariha.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *