ایسنا :انتقاد علی نعمتی به‌خاطر ممانعت از حضور در تور ایران – آذربایجان

سرپرست تیم دوچرخه سواری DFT اردبیل از اینکه این تیم اجازه حضور در تور ایران – آذربایجان را به دست نیاورد، انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان در حال برگزاری است و دو تیم ایرانی (امیدنیا مشهد و DFT اردبیل) با وجود کنتینانتال بودن(ثبت شده در اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری) به تور دعوت نشدند. پیش از این کمیته برگزاری تور اعلام کرد این دو تیم به علت اینکه از رکابزنانی با سن بالا استفاده کرده‌اند و احتمال اوت شدنشان بالا بود، به تور ایران – آذربایجان دعوت نشده‌اند. سپس مجددا به آنها گفته شده است در مسابقه یک روزه کندوان شرکت کنند و به شرط نتیجه گرفتن اجازه حضور در تور ایران – آذربایجان را به دست می‌آورند اما در نهایت این اجازه صادر نشد.

علی نعمتی، سرپرست تیم DFT اردبیل در گفت‌وگو با ایسنا با ناراحتی از غیبت این تیم در تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان بیان کرد: وقتی پول بین المال صرف برگزاری یک رویداد ملی می‌شود چرا نباید تیم های ایرانی در اولویت باشند. تیم ما هزینه کرده است تا  در اتحادیه جهانی ثبت نام کند و چرا نباید در این تور حضور داشته باشد؟ با پادرمیانی پیشکسوتان تیم امیدنیا مشهد و DFT اردبیل به مسابقه یک مرحله‌ای کندوان دعوت شدند و شرط گذاشتند اگر در این مسابقه نتیجه بگیرند، اجازه داده می شود در تور ایران – آذربایجان شرکت کنند. ما برای رکابزن ترکیه‌ای خود بلیت گرفتیم و ساعت چهار صبح به ایران رسید و ساعت هشت صیح هم در مسابقه شرکت کرد. آیا نتیجه گرفتن در چنین شرایطی شدنی است؟ در کجا دیده‌اید یک روز قبل از مسابقه بین المللی به تیم ها اعلام کنند، اجازه شرکت دارید؟ به نظر می رسد که ما را به تمسخر گرفته اند.

نعمتی همچنین گفت: آقای روزبهان رییس هیات خراسان رضوی برای کل اعضای تیم امیدنیا هزینه بلیت هواپیما از مشهد به تبریز را متقبل شد و تیم امیدنیا خودش را به تبریز رساند اما دوباره با عدم اجازه حضور در تور ایران – آذربایجان مواجه شد. متاسفانه در شرایط کنونی با سوءمدیریت روبرو هستیم و در این شرایط تیم های ورزشی از بین می‌روند.  این اشتباه است که تیم ایرانی در تور ایرانی حضور نداشته باشد و یک ایراد بزرگ برای برگزار کننده است.

او در پاسخ به این پرسش که با کمیته برگزاری تور ایران – آذربایجان صحبتی برای اجازه ندادن برای حضور در تور داشته‌اند؟ مدعی شد: از کمیته برگزاری  و فدراسیون با من تماس گرفتند و گفتند اگر نفر مدنظر آنها را وارد تیم نکنم، به تور دعوت نخواهیم شد. من هم قبول نکردم. هیات دوچرخه سواری اردبیل هم در جریان این موضوع است و حتی در جلسه لیگ برتر هم این موضوع مطرح شد.

نعمتی در مورد نتیجه تیم خود در تور کندوان گفت: به مهدی علمایی رکابزن تیم DFT اردبیل گفته بودند اگر در تیم DFT نباشد، به عنوان عضو تیم ملی در تور ایران – آذربایجان  شرکت می کند. او هم برای اینکه خسته نشود و نتیجه مسابقه کندوان هم برایش زیاد مهم نبود، نیمه راه انصراف داد. دوچرخه سوار ترکیه ای تیم ما نیز بخشی از  مسیر را اشتباه رفت و به دلیل زیاد شدن زمانش او را از دوچرخه پیاده کردند. در نهایت هم اجازه ندادند تیم ما در تور ایران – آذربایجان شرکت کند. بعد از مسابقه  دوباره با کمیته برگزاری تور، صحبت کردم اما اعلام کردند از طرف فدراسیون گفته‌اند تیم DFT نباید در تور ایران – آذربایجان شرکت کند.

او مدعی شد: اینکه بگویند میانگین سنی یک تیم بالا است و اجازه حضور در تور را ندارد، دلیل موجهی نیست. به نظر می رسد علت اصلی این اتفاق به رای ندادن روسای هیات‌های استان اردبیل و خراسان رضوی به رییس فدراسیون در انتخابات بر می‌گردد و اکنون تاوان آن را باید یک تیم ورزشی بدهد. از این ناراحتم که چرا تیم ما باید چوب انتخابات فدراسیون را بخورد.

درباره تیم نویسندگان

تیم نویسندگان

همینطور ببینید

وطن به دوشان : یادداشتی پیرامون مهاجرت ورزشکاران

در گفتگویی در vo2 ،پای صحبت های پیام سعدی پور ملی پوش سابق رشته ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *